Leyla Inanir Guzellik Uzmanligi ve Makyaj Kursu
 
Bu sayfayı arkadaşınıza önerin
1992 den gelen tecrübe...
Kişisel Bionom Güzellik Bakımı
 Hakkımızda
 
Hakkımızda
Neden Leyla İnanır Güzellik Kursları?

                    LEYLA İNANIR KİMDİR?

 

 Leyla İNANIR kimdir? Videosunu izlemek için buraya tıklayınız.

1970 yılında Almanya'da Kozmetoloji eğitimini aldıktan sonra, Türkiye'ye döndüm. Önce Ankara'da güzellik salonu açtım. Her zaman müşterilerime Avrupa düzeyinde hizmet vermeye çalıştim. Ardından İstanbul'a gelerek mesleğime burada devam ettim. Ama içimde hep daha fazlası vardı. Birikimimi ve bilgilerimi benden sonrakilere de aktarmalıydım. Bu amaçla ‘ Leyla İnanır Güzellik Uzmanı Yetiştirme ‘ kursunu açtım. Kursumuz Nişantaşı'nda Rumeli Cad. üzerindedir. Derslerimiz teorik ve uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kursumuzda cilt bakımı, masaj, makyaj ( visajistik), epilasyon, anatomi, insan psikolojisi ve satış stratejisi eğitimi verilmektedir.

Uzman estetisyenlik kursumuz 4 ay olup, ayrı dallarda uğraşmak isteyen öğrencilerimiz de 2 aylık masaj, makyaj, epilasyon kursu verilmektedir.

Türkiye'de ilk defa yapılan Beauty Forum'un düzenlediği makyaj yarışmasında öğrencimiz birinci olmuş ve Türkiye'yi Avrupa'da temsil edilmiştir.

Leyla İnanır Kimdir?

1970-78 yılları arasında Almanya'da Kozmetoloji öğrenimi ve yüksek lisansını tamamladı. 1978-81 yılları arasında ise, Almanya, Fransa, Hollanda ve Avusturya gibi Avrupa'nın bir çok ülkesinde staj yaptı. Yurda dönüşünde ise, ilk önce Ankara, daha sonra da İstanbul'dakonu ile ilgili Güzellik Merkezi açtı. Eğitim ve öğretim çalışmalarına da ağırlık veren İnanır, Türkiye çapında yüzlerce öğrencisi bulunuyor. İki çocuk annesi ve Almanca biliyor.

1970 yılında Almanya'da kometoloji eğitimi almıştır. Ülkemizin önde gelen kozmetik uzmanlarından birisidir.

Kozmetoloji alanında yaptığı eğitimden sonra bir yıl güzellik enstitüleri ve kozmetik firmalarında araştırmacılık yaptı. Benlice ürünleri ile yaptığı bir karışımdan dolayı özel ödüle layık görüldü. 6 aylık staj için Avusturya'ya gönderildi. 1986 yılında Türkiye ‘ye dönene kadar çeşitli kozmetik firmalarında araştırmalarına devam etti. Kozmetik alanında yurt dışında çeşitli eğitim kurumlarından aldığı 3 diploma ve 58 sertifikaya sahiptir. 1980 yılında Türkiye'ye dönene kadar Ankara'da Kuaför / Güzellik Salonu açtı. Burada haftanın belirli günlerinde hanımları toplayarak ücretsiz kozmetoloji konusunda bilinçlendirmek, eğitmek ve böylece Güzellik Merkezi'nin tanıtımını yapmaktı. 5 yıl içinde yapılan Ankara çalışmaları sırasında yurt dışındaki fuar ve seminerlere katılarak bu konudaki gelişmeleri takip etti.

Tamamıyle ileriye dönük çalışmalar yapan Leyla İnanır bir süre sonra Ankara'da rakipsiz olduğunu gördü ve bu durumda gelişmenin olmayacağını düşünerek İstanbul'da bir Güzellik Merkezi açmaya karar verdi. 1990 yılı Mayıs ayında Rumeli Caddesi'ndeki Leyla İnanır Güzellik Merkezi açıldı. Günaydın Gazetesi aracılığı ile Ankara'da ki seminerlerin aynısı tekrar edildi. Bu seminerler sırasında Leyla İnanır İstanbul'un her alanda olduğu gibi Kozmetoloji konusunda da kozmopolit olduğunu gördü. Burada bir araştırma yaparak rakiplerin tanınması gerektiğini düşünüyordu. Bu düşünce ile başlattığı araştırmada çok kalite çalışan birkaç güzellik salonunun dışında, kuaför salonlarının bir köşesinde ruhsatsız çalışan epilasyon ve cilt bakımı yapan kişilerin olduğunu gördü. Kozmetolojiye gerçek manası ile ciddi boyutlarda eğilen güzellik merkezleri konusundaki açığın kısa sürede kapatılması gerekiyordu. Ancak öncelikle bu merkezlerde görev yapacak Kozmetoloji uzmanlarına ihtiyaç vardı. Bu nedenle öncelikle bu uzmanları yetiştirecek bir eğitim merkezinin açılması gerekiyordu. Bu nedenle Milli Eğitim ile irtibat kurarak, 1992 yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Leyla İnanır Güzellik Uzmanı Yetiştirme Merkezi'ni açtı. Gecen yıl ise Antalya şubemiz faaliyete geçti.

Eğitimimizdeki esas; samimi, sıcak, dürüst insan ilişkisi, iş ahlakı ve anatomi ağırlıklı uzmanlıktır. Uzman mutlaka güleryüzlü, bakımlı ve pozitif düşünen kişi olmalı. Türk kadınında bu pozitif düşünce zaten varolduğu için, bu mesleğe artı ile başlıyor.

Bizim amacımız ; anatomiyi bilen, uygulamada başarılı, insan ilişkisi kuvvetli, pozitif düşünen, ticaretten önce insan diyen uzmanlar yetiştirmektir.

Formülümüz:

• Azimli ve dürüst olun. Aldığınız eğitimle ufkunuz açılacaktır.

• Nereye gideceğinizi biliyorsanız, şartlar ne olursa olsun mutlaka oraya gidersiniz. Onun için çizgileri çok doğru, insani yönü yüksek, merhametli, vicdanlı olarak koyun. İnsan olmanız başarınızda önemli olacaktır.

• Hata yapsanız bile hatalardan ders alın ve mutlaka ürün uzmanı değil, güzellik uzmanı olun. Bunun için anatomi bilin ve kendinizi geliştirin.

Unutmayın ! ” Dünya kadınlarla güzel, Kadınlar ise bizimle güzeldir. “

Kursumuzda cilt bakımı, masaj, makyaj ( visajistik), epilasyon, anatomi, insan psikolojisi ve satış stratejisi, halkla ilişkiler eğitimi verilmektedir.

Uzman estetisyenlik kursumuz 4 ay olup, ayrı dallarda uğraşmak isteyen öğrencilerimiz de 2 aylık masaj, makyaj, epilasyon kursu verilmektedir.

Her yıl 100-120 öğrenci mezun oluyor.

En çok rağbet gören bölümler Estetisyenlik ve Makyaj Kurslarıdır. İş bulma açısından estetisyenlik kursu daha avantajlı olduğundan daha fazla rağbet görmektedir. Çünkü 4 aylık eğitim süresinde kursiyerler her konuda uzmanlaşıyor. Yani Cilt Bakımı, Makyaj, Masaj ve Epilasyon dallarında çalışma imkanına sahip oluyorlar. Salon sahipleride tek bir konuda uzman bulundurmaktansa, her dalda çalışabilen uzman birini tercih ediyorlar.

Ben Kursu açarken belli bir amacı hedef almıştım. Daha önce de belirttiğim gibi amacım bu alanda çalışacak insanlara iyi bir eğitim vermekti. Çünkü biz estetisyenler insan sağlığı konusunda çalışıyoruz. Nasıl ki sağlık sektöründe yapılan yanlış büyük zararlara yol açıyorsa, bizim sektörümüzde de hataya yer yoktur.

Günümüzde eskiye oranla çalışan kadın sayısı daha fazla. Eskiden düşünüldüğü gibi kadın evinde oturur düşüncesi kalmadı. Ekonomik şartlar göz önünde bulundurulduğunda kadının çalışması şart oldu. Ekonomik özgürlüğünü kazanan kadın, kendine daha fazla vakit ve para ayırabildi. Bu da salon sayısının artmasına neden oldu diyebiliriz, yani arz ve talep meselesi. Talep olduğu sürece salonlar açılacaktır. Ama önemli olan temiz ve dürüst hizmetin verilmesidir. Çalışan kişilerin profesyonel eğitim alması, müşteriye dürüst hizmet verilmesi sektörümüzün saygın bir sektör olarak yaygınlaşması beni mutlu eder.

Kişinin estetisyenlik eğitimini alması gerekir. Şahsen çalışmasa dahi, uzmanı denetlemesi açısından böyle bir eğitimin olması gerekir. İnsani değerleri ön planda tutması, önce insan mantığı ile düşünerek, ticarete başlaması gerekir. İyi bir ön araştırma yaptıktan sonra hangi semtte veya hangi caddede açacağını ve hangi firmalarla , ne kadar bütçeyle başlaması gerektiğini tesbit etmesi gerekir.

İç dekorasyonu sıcak, uyumlu; insanları rahatlatan renklerden olmasına dikkat edilmelidir. Zeminin silinebilir, ses ve ışık düzeninin bilir kişi tarafından yapılması, içerisinin son derece hijyen, uzmanların şık ve bakımlı , ortamın huzurlu olmasına dikkat edilmelidir. Kısacası önce doğru hizmeti vermek ve sonra kazanma felsefesiyle başlayıp,devam ettirilmelidir. Bunlar içinde doğru eğitim alınması şarttır.

Biz şu an salonumuzda cihaz + ürün ile birlikte çalışıyoruz.

Yurt dışında staj yaptığım dönemlerde yabancı uyruklu bir bayana cilt bakımı yapıyordum. Ampul öncesi Thermo Packung kullandım ve 3 dakika sonra maskeyi çıkardım. Tekrar son maskeyi kullanmak üzere kaseye maskeyi boşalttım. Fırçayla dekolte itibariyle göz çevresini boş bırakarak tüm yüze sürdüm. 20 dakika süre içerisinde el masajı yapmaya başladım. Bu arada müşteri : “ Yüzümde karıncalanma var . “ dedi. Bense, ö ürünün maskesini kendime hiç kullanmadığımdan dolayı ciltteki, reaksiyonunu hiç bilmiyordum. Ama 20 dakika içerisinde onu rahatlatmaya çalıştım. Ciltteki maskeyi çıkardığımda, mora yakın kırmızı bir cilt ile karşılaştım. Büyük bir panik halinde, kullandığım maskeyi tekrar okudum. Papatyalı bir maske yerine, ben; yine Thermo Packung kullanmıştım. Son derece soğuk kanlı davrandım. Çünkü profesyonel bir eğitim almıştım ve kullandığım ürünlerin içeriklerini çok iyi biliyordum. Hemen bugünün Thermodyn cihazına eşdeğer bir cihazı elime alarak, ciltte soğutma işlemi yaptım. 10 dakika sonunda hassas ve koperozlu ciltler için olan sakinleştirici maskeyi uyguladım. 20 dakika sonra maskeyi çıkardığımda bebek cildi kadar yumuşak ve güzel bir cilt ile karşılaştım. Müşteriye ise bir açıklama yapmam gerekiyordu. Ona özel bir bakım yaptığımı anlattım. Bir de hediye olarak ücretsiz makyaj yaptım. Mesleğime başlarken yaşadığım bu olay, hayat boyu çok dikkatli olmam gerektiğini hiç aklımdan çıkarmadım.

Dürüst, bilinçli, profesyonel estetisyenler yetiştirmek, bu kişilere birinci sınıf enstitülerde iş imkanı sağlamak ve danışmanlık hizmeti vermektir.

Özel Leyla İnanır Eğitim Merkezi hiçbir firmaya bağlı olmayıp; ürün, cihaz pazarlama ve satışı yapmak amacıyla açılmamıştır.

Güzellik Enstitüsün'de Avrupa Kozmetoloji eğitimli uzmanlar tarafından uygulanan bakımlar:

• Cilt Bakımı

• Akneli Cilt Bakımı

• Lifting, Thermomodelaj, Yosun, Collogen

• El - Ayak Bakımı

• Göğüs , Dekolte bakımı

• Ekme Kirpik

• Kirpik Perması

• Kaş – Kirpik Boyası

• Kalıcı Makyaj ( Permanent Make Up )

• Profesyonel Makyaj

• Jel ve Acrly Tırnak

• El ve/veya Cihazlı Masaj

• Selülit Tedavisi

• Zayıflama

• Parafin

• Sir Ağda

• Epilasyon ( İğneli, jelli ve ampullü )

 
Mit uns in die Zukunft

Nachdem ich im Jahre 1976 in Deutschland Kosmetologie studiert habe, bin ich nach Türkei zurückgekehrt.

Zuerst habe ich in Ankara und danach in Istanbul ein Kosmetikinstitut eröffnet. Aber ich hatte immer mehr in den Gefühlen, wollte meine Kenntnisse und Erfahrung ( benden sonrakilere aktarmak istiyordum) .

So habe ich im Jahre 1992 die “ Leyla İnanır Kosmetikschule “ eröffnet. In unserem Schulungszentrum finden Sie folgende Programme:

Kosmetikerinausbildung - Ausbildungsdauer : 4 Monate

Schulungskosten : 3.000 YTL ink. MwSt.

Visagistenausbildung - Ausbildungsdauer : 2 Monate

Schulungskosten : 1.500 YTL ink. MwSt.

Permanent Make up- und Acrly/ Gel Nagelausbildung

Körperpflege:

-Fettabbau

-Anti Cellulite

- Figurforming

- Bauchstraffung

- Umfangreduktion

- Lenfdranage

- Massage

- Brust- und Dekolltepflege

-Gesichtspflege

-Permanent Make up

-Tatoo

-Fingernagelkosmetik ( Acryl- und Gel )

-Wimperndauerwelle

-Dauerwimpern

-Lifting

-Hand- und Fusspflege

-Augenbraun- und Wimpernfahrbung

-Make up ( Kamuflage, Modelage)

-Haarenfernung ( Epilation – Depilation)  

 
 
 

 
Dr.Baumann

info@leylainanir.com   |   0212 248 42 27   |   0242 244 56 66
Ukraynaca Çeviri
Developed
TR EN DE
Bu sayfayı arkadaşınıza önerin